Педагогічна служба

Казки на ніч

Укласти дитину спати буває зовсім непросто — опір , сльози, істерики стомлюють і батьків, і самого малюка. Якщо дитина вже добре розуміє мову, то один з кращих способів укладати його спати — читати казки на ніч. Важливо робити це щовечора, щоб малюк чекав цього. Крім того, потрібно нагадувати йому всю послідовність дій, за якою настане час для казки. Дитині здається, що «зібратися спати» — це жахливо довго і нудно. Якщо ви будете говорити йому, що «через п’ять хвилин ти можеш вилізти з ванни і надіти піжаму», «коли одягнеш піжаму, треба буде почистити зуби — це займе ще дві хвилини» і «коли почистиш зуби, можеш лягати в ліжко, і я розповім тобі казку »- завдання перестане здаватися нездійсненним.

kazkaЧим корисні казки?

Казки на ніч допомагають дитині розслабитися, заспокоїтися після насиченого дня в дитячому садку чи школі і швидше заснути. Крім того, це ідеальний час для близького спілкування батьків і дитини.

Кілька порад з приводу читання казок на ніч:

*       Перш ніж приступати до читання, переконайтеся, що і вам, і дитині зручно — сидите ви, або лежите. Найкраще влаштуватися на ліжку або дивані в обнімку з малюком.

*       Запропонуйте дитині самій вибрати книгу, яку ви будете читати. Це дасть їй можливість відчути себе одним з творців процесу, а не лише спостерігачем і споживачем результатів.

*       Запропонуйте дитині теж почитати для вас, але при цьому краще читати по черзі — вам обом сподобається!

*       По ходу читання задавайте дитині запитання, наприклад: «Як ти думаєш, що буде далі?», «Чому вовк не зміг зруйнувати третій будиночок  поросятам?» і так далі.

*       Читайте казки у віршах. Римований текст легше запам’ятовується, і це чудово тренує пам’ять і розвиває мову дитини.

*       Залучайте до читання інших членів сім’ї. І зовсім не обов’язково читати по черзі — можна влаштувати рольове читання за участю мами і тата, дорослих дітей, а також родичів і друзів, які знаходяться у вас в гостях. Це зміцнює сімейні зв’язки, і такі моменти стають одними з найбільш прекрасних дитячих спогадів.

Читайте дітямchutannya

Тим часом зараз батьки все рідше знаходять час, щоб почитати своїм дітям казку на ніч. Значне зниження рівня грамотності серед підлітків в чималому ступені пов’язано з цим фактом. Робочий день стає все тривалішим, а у мешканців великих міст, крім того, дуже багато часу йде на те, щоб доїхати на роботу, і з роботи — додому. Увечері вони відчувають себе настільки втомленими, що не знаходять сил почитати дітям. Нерідко батьки повертаються додому, коли діти вже сплять.

Фахівці попереджають про небезпеки цієї тенденції. Батьки є першими людьми для дитини, які закладають базові знання. Вже на них лягає вся інформація, що отримується в загальноосвітній школі; без цієї основи навчання буде значно менш ефективним, ніж могло б бути.

У цієї тенденції є й інші, можливо, більш серйозні, небезпеки. Традиційні казки у вигляді метафор розповідають про можливості адаптації людини до навколишнього світу і відображають конфлікти, які можуть виникнути, коли людина намагається отримати в житті те, що їй потрібно. Чим більше ми піддаємося основним інстинктам і чим частіше йдемо по найпростіших шляхах — тим більш руйнівними стають наслідки наших дій. Чим краще ми взаємодіємо з іншими людьми і враховуємо їх інтереси, тим кращих результатів ми досягаємо. Розповідаючи про це, казки допомагають без зусиль запам’ятати основні моделі поведінки і побачити їх можливі наслідки, а також засвоїти основоположні моральні цінності.

Це не обов’язково означає, що діти, яким не читають казок, неодмінно виростуть аморальними в традиційному розумінні цього слова. Однак імовірність того, що вони будуть страждати від значного психологічного дискомфорту, досить велика.

*** При підготовці матеріалу використано інформацію з відкритих інтернет-джерел.

Додати коментар



Захист від спаму: складіть картинку

Меню

Головна
Зверніть увагу
Електронна реєстрація в ДНЗ
Карта сайту
Про садочок
Контакти
Про нас
Фотоекскурсія
Адміністрація
Спеціалісти
Наше життя
Статті у ЗМІ
Досягнення і нагороди
Наші групи
Пізнайки
Мудрійки
Розумники
Всезнайки
Несумуйки
Пустунчики
Фантазерики
Цікавинки
Батьківська сторінка
Публічна інформація
Загальні правила ДНЗ
Бланки документів
Харчування
Батьківський комітет
Спеціалісти радять
Педагогічна служба
Психологічна служба
Ай болить
Фізкульт-Ура
До-Мі-Солька
Логопед і Я
Вивчаємо English
Сторінка вдячності
Тести для дошкільнят
Дитяча книжкова поличка
Казки
Поезія
Прислів`я та приказки
Загадки
Вітання на свята
Навчання і виховання
Режим дня
Розклад занять
Наш вернісаж
Програмові завдання
Правове виховання
Безпека життєдіяльності
Методична сторінка
Метод. рекомендації
Все для атестації
Посібники
Презентації
Розробки занять

Останні події

Календар статей

Квітень 2024
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика користувачів

2897096
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
В минулому місяці
За весь час
190
921
7900
8635
34019
29591
2897096


Ваша IP адреса:3.141.244.201