Педагогічна служба

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО COVID-19

Рисунок1

Рисунок2

Рисунок3

Рисунок4

Рисунок5

Рисунок6

ВЧИМО ДИТИНУ МАЛЮВАТИ

kras20kh10Щодня дитина відкриває для себе нове в навколишньому світі. Цим відкриттям вона прагне поділитися з близькими. Все, що побачила дитина, що схвилювало її, вона відображає в грі, мові, малюванні… Вона бере олівець і на аркуші паперу намагається виразити побачене. Коли дитина зрозуміє, що в малюнку можливо передати те, що побачила, що сподобалося, схвилювало, малюнок стане засобом відображення отриманих вражень і вираження свого ставлення до навколишнього світу.

Інтерес до малювання у дітей з’являється рано. Бачачи, як вдома батьки та старші діти діють ручкою, олівцями, малюки теж намагаються водити ними по паперу.

У всіх дітей потреба взяти в руку олівець і «малювати» виникає в різний час – від 1 року до 1,5 років. Появі інтересу до малювання найчастіше сприяє графічна діяльність дорослих.

Малюють майже всі діти. Одні більше, інші менше. Але професійним художником стає лише один з кількох тисяч. «У такому разі, може бути, не варто витрачати час, папір, фарби, олівці?» – Подумають дорослі? Ні, варто!

Детальніше...

РОЗВИВАЄМО ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МИСЛЕННЯ ДІТЕЙ

matematНавчання дошкільника математики  – це передусім формування логіко-математичної компетентності – тобто вміння застосовувати знання у повсякденному житті. Адже «математика» оточує нас повсюди, це і має показати та пояснити дорослий малюку, зацікавлюючи його і підтримуючи стійкий інтерес до цієї захопливої, зовсім не «сухої» науки.

Пропонуємо декілька порад батькам про те, як можна розвивати логіко-математичне мислення дитини у невимушеній «домашній» обстановці, під час повсякденного спілкування.

«МАТЕМАТИЧНІ» ПОРАДИ НА  ПРОГУЛЯНЦІ

Звертайте увагу дитини на цифри на будинках, машинах, рекламних щитах, вивісках. Називайте малюкові цифри, які бачите, і просіть, щоб він їх повторив. Для цього пограйте у гру «Відлуння». Наприклад: « Я скажу чотири, а ті повториш за мною двічі ( тричі..)». Така гра сприятиме закріпленню навичок лічби, розвитку уваги.

«У КІМНАТІ»

• Коли дитина просить, щоб ви почитали їй улюблену казочку запропонуйте їй знайти відповідну сторінку за номером ( від 1 до 10 ).

• Якщо ви зібралися пересадити кімнатні квіти, запропонуйте дитині взяті та підібрати горщики відповідного розміру, полічити їх, скласти їх в оди за принципом мотрійки.

• Заохочуйте дитину самостійно організовувати свій ігровий простір Наприклад. Запропонуйте гру «Кафе». Нехай малюк сам підготує необхідні атрибути. А ви, відвідуючи «кафе» свого малюка, на забувайте хвалити його старанність.

Детальніше...

ЕКОНОМІЧНЕ ВИХОВАННЯ В РОДИНІ

1459580905142411144Поради батькам

1. Розповідайте дітям про свою роботу.

Малюки не усвідомлять зв'язок між пра­цею і грошима, якщо не будуть знати, ким працюють їхні батьки, як заробляють гроші на життя. Діти мусять розуміти, що робота має не тільки подобати­ся — вона повинна "годувати".

2. Не приховуйте від дітей своє матеріальне становище.

Звісно, малюкові немає потреби занурюватися в усі нюан­си сімейного бюджету, але варто пояснити дошкільникові, куди йдуть гроші. Навчіть його зіставляти бажання з мож­ливостями, миритися з деякими обмеженнями.

Детальніше...

ПОРАДИ МАЙБУТНІМ ПЕРШОКЛАСНИКАМ

  • img-20130904114908-708Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом.
  • Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте    образливих слів.

 

  • Не підганяйте її, розрахувати час - це ваш обов'язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, - провини дитини у цьому немає.

    Детальніше...

Зарахування дітей до школи

school 2Інструктивно-методичний лист МОН України від 14.02.2015 р. №1/9-71

       Відповідно до статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

    Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

 

Детальніше...

Як зробити дорогу до дитсадка веселою і цікавою ?

      sadochok3Вранці батьки поспішають на роботу, а дітям зовсім не хочеться нікуди йти… Як же зробити дорогу до дитячого садка веселою і цікавою – і для дітей, і для дорослих?

Детальніше...

Гендерний аспект у вихованні дошкільників

dituТема, яку хочемо розглянути сьогодні, є дуже актуальною,  інтимізація життєдіяльності дошкільника – щирі, довірливі стосунки між дорослим і дитиною, особистісне спілкування; актуалізація проблеми статевого виховання дошкільників, необхідність врахування педагогом особливостей розвитку хлопчиків та дівчаток.

Розвиток особистості, в основі якої лежить формування людиною своїх життєвих ролей, не може бути гармонійною без гендерно-рольової соціалізації.

Детальніше...

Меню

Головна
Зверніть увагу
Електронна реєстрація в ДНЗ
Карта сайту
Про садочок
Контакти
Про нас
Фотоекскурсія
Адміністрація
Спеціалісти
Наше життя
Статті у ЗМІ
Досягнення і нагороди
Наші групи
Пізнайки
Мудрійки
Розумники
Всезнайки
Несумуйки
Пустунчики
Фантазерики
Цікавинки
Батьківська сторінка
Публічна інформація
Загальні правила ДНЗ
Бланки документів
Харчування
Батьківський комітет
Спеціалісти радять
Педагогічна служба
Психологічна служба
Ай болить
Фізкульт-Ура
До-Мі-Солька
Логопед і Я
Вивчаємо English
Сторінка вдячності
Тести для дошкільнят
Дитяча книжкова поличка
Казки
Поезія
Прислів`я та приказки
Загадки
Вітання на свята
Навчання і виховання
Режим дня
Розклад занять
Наш вернісаж
Програмові завдання
Правове виховання
Безпека життєдіяльності
Методична сторінка
Метод. рекомендації
Все для атестації
Посібники
Презентації
Розробки занять

Останні події

Календар статей

Липень 2024
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика користувачів

3001138
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
В минулому місяці
За весь час
235
994
7937
7937
26967
27029
3001138


Ваша IP адреса:44.213.60.33