Психолог

ЯК ОПАНУВАТИ СЕБЕ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ

 

Ситуація, викликана пандемією коронавірусу, дійсно тривожна. Залишатися байдужим непросто. Та лише від нас залежить, як саме реагувати на це – мати холодну голову й зберігати спокій чи впадати в паніку.  

 Сьогодні мозок більшості з нас налаштований на інформацію «а що там з коронавірусом?». Ми регулярно моніторимо новини, відстежуємо статистику, обмінюємося думками в соціальних мережах. Через пандемію коронавірусу багатьох людей охоплює паніка та страх заразитися COVID-19. Як вгамувати відчуття нестримної тривоги? 

Хтось, читаючи новини про пандемію, зберігає спокій, а для когось – це джерело наростаючої паніки. З давньогрецької мови «паніка» перекладається як «підсвідомий жах», викликаний дійсною чи уявною небезпекою. Страх перед невідомим – це природна реакція мозку. Захисний механізм, який мобілізовував наших пращурів перед невідомим  та допомагав залишитися живими, якщо воно дійсно становило небезпеку. Тривога, що підживлюється страхом, – основа інстинкту самозбереження, схема дії якого залишається незмінною з часів праотців людства.  

 Це нормально відчувати занепокоєння та тривогу. Але брак передбачуваності та брак контролю – головні фактори, що провокують стрес та тривогу. Ми багато чого не знаємо про вірус COVID-19, тому цілком зрозуміла та нормальна відповідь — занепокоєння, тривога та хвилювання.

                                              ФІЛЬТРУЙТЕ ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ

 Читайте новини лише на перевірених ресурсах, яким можна довіряти. Менше коментуйте та поширюйте інформацію про коронавірус. Чим більше втягуєтеся в розмови, що нагнітають ситуацію, тим страшнішу картину змальовує мозок. І чим густішими стають «фарби», тим важче «променю» раціональності пробитися крізь них та достукатися до вас. Не рекомендовано читати тривожні новини перед сном, оскільки вони можуть заважати заснути.

 Стресові часи часто приводять людей до некорисного мислення. Наприклад, негативні прогнози про теперішню або майбутню ситуацію, зосередження на негативі, пророкування найгіршого сценарію або песимістичне мислення. Часто люди також переживають, що їхні хвилювання зашкодять їм, або вірять, що сам процес переживання захистить їх. Ці думки є некорисними і можуть посилювати хвилювання з часом.

 Часто люди також переживають, що їхні хвилювання зашкодять їм, або вірять, що сам процес переживання захистить їх. Ці думки є некорисними і можуть посилювати хвилювання з часом.. Це природно – мати негативні думки та страхи зараз. Але разом із тим, притримуватися зваженої позиції, не очікувати найгіршого та обирати оптимістичне бачення довготермінової перспективи може допомогти зменшити тривогу та стрес. Ми переживали світові кризи раніше, і ця також зрештою мине.

                                      ЗАЙМІТЬСЯ КОРИСНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

 Тривога та хвилювання – це природна адаптивна реакція перед небезпекою. Хвилювання мають на меті мобілізувати нас для належних дій у відповідь на небезпеку. Некорисне переживання залишається у наших думках і може виснажувати нас. Дійте, щоб захистити себе, займіться корисною діяльністю, щоб полегшити стрес та відволіктися від думок.

                                                   ДІЙТЕ, ЩОБ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ

 Використайте свої хвилювання для того, щоб бути активним та вживати необхідних заходів для захисту від вірусу COVID-19 на основі порад експертів, дотримуйтеся вказівок  щодо фізичної дистанції, використання засобів індивідуального захисту та перебування вдома.

                                        ОРГАНІЗУЙТЕ ПРИЄМНІ АКТИВНОСТІ

 Приємна діяльність допомагає покращити настрій, тому дуже важливо робити речі, які приносять задоволення. Продумайте активності, які вам подобаються і які ви можете робити вдома та присвячуйте їм час щодня.

 Краще витратьте час, який проводите в інтернеті на спілкування з рідними, вивчення іноземної мови, читання. Врешті, навчіться готувати нову страву. Це допоможе вашій психіці відпочити й «очиститися» та дасть змогу більш спокійно й раціонально опрацьовувати інформацію.

                                                           БУДЬТЕ ТУТ І ЗАРАЗ

 Хвилювання й тривожність – це проекція себе в майбутньому. Якщо є реальні причини, які загрожують здоров`ю, вашому чи близьких, поміркуйте, як можете мінімізувати чи усунути їх. Та якщо наразі цей страх продукується просто прочитанням новин, спробуйте відпустити його та зосередитися на тому, що дійсно відбувається  тут і зараз.  Переключіться на виконання монотонних домашніх справ, як щойно почали відчувати, що страх та паніка наростають. Прання, прибирання, приготування їжі дають певний релакс та можливість відволіктися від факторів стресу. 

Говоріть з рідними та близькими про свої почуття. Або ж зверніться до психолога. Відчувати страх та тривогу не соромно. Більше того, хвилюватися про здоров`я та життя, своє й рідних – природньо. Розмова з близькими чи фахівцем допоможе заспокоїтися та подивитися на ситуацію під іншим кутом.

                                        КОНЦЕНТРУЙТЕСЯ НА ПОЗИТИВІ

 

          Подбайте про себе загалом. Встановіть той самий час відходу до сну та прокидання, робіть фізичні вправи вдома, дотримуйтеся збалансованої дієти та регулярного прийому їжі. Уникайте подрімати вдень чи зсувів у своєму циклі сну, уникайте надмірного споживання алкоголю та кофеїну або речей, про які ви можете шкодувати потім (наприклад надмірного онлайн-шопінгу).

 

Додати коментар



Захист від спаму: складіть картинку

Меню

Головна
Зверніть увагу
Електронна реєстрація в ДНЗ
Карта сайту
Про садочок
Контакти
Про нас
Фотоекскурсія
Адміністрація
Спеціалісти
Наше життя
Статті у ЗМІ
Досягнення і нагороди
Наші групи
Пізнайки
Мудрійки
Розумники
Всезнайки
Несумуйки
Пустунчики
Фантазерики
Цікавинки
Батьківська сторінка
Публічна інформація
Загальні правила ДНЗ
Бланки документів
Харчування
Батьківський комітет
Спеціалісти радять
Педагогічна служба
Психологічна служба
Ай болить
Фізкульт-Ура
До-Мі-Солька
Логопед і Я
Вивчаємо English
Сторінка вдячності
Тести для дошкільнят
Дитяча книжкова поличка
Казки
Поезія
Прислів`я та приказки
Загадки
Вітання на свята
Навчання і виховання
Режим дня
Розклад занять
Наш вернісаж
Програмові завдання
Правове виховання
Безпека життєдіяльності
Методична сторінка
Метод. рекомендації
Все для атестації
Посібники
Презентації
Розробки занять

Останні події

Календар статей

Квітень 2024
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика користувачів

2888783
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
В минулому місяці
За весь час
626
1137
8222
9146
25706
29591
2888783


Ваша IP адреса:3.140.185.147