дітям 6-го року життя
Вибирайте книги з більш складною сюжетною лінією, довгими діалогами, в цьому віці доцільні описи природи, людей, предметів. Спонукайте дитину розповісти або переказати казки своїми словами — це дуже допоможе в розвитку мови і пам’яті. Можна включити чарівні казки-твори Шарля Перро, братів Грімм, казки народів світу в дитячому викладі. Обов’язково враховуйте здібності своєї дитини та рівень розвитку. Коли обговорюєте твір, звертайте увагу на взаємини героїв, їх особистісні якості, але говоріть на простій для дитини мові (вовк — злий, поганий; фея — добра, хороша).
Рекомендовано література на цей період:
авторські казки: Г.К. Андерсен «Дюймовочка», «Непохитний олов’яний солдатик»; Брати Грімм «Мішок хитрощів», «Бременські музиканти», Р. Кіплінг «Рікі-Тікі-Таві», М. Коцюбинський «Брати місяці», А. Ліндгрен «Малюк і Карслон», М. Носов «Пригоди Незнайка та його друзів», Шарль Перро «Попелюшка», «Хлопчик-мізинчик», В. Сухомлинський «Сьома дочка», «Фіалка і бджілка», «Зайчик і місяць», Л. Українка «Біда навчить»;
народні казки «Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат», «Пан Коцький», «Солом’яний бичок», «Мудра дівчина», «Дідова дочка і бабина дочка», «Телесик», «Котигорошко», «Кирило Кожум’яка», «Царівна-жаба», «Язиката Хвеська», «Снігуронька», «Сестриця Оленочка і братик Іваночко».
Цікавими для дітей будуть байки Л.Глібова, Б. Грінченка, легенди О.Олеся, оповідання М. Вінграновського, В.Вовк, М. Трублаїні.
В цей віковий період дитина впритул підходить до етапу, коли вона сама починає читати. Не так важливо, коли саме це відбудеться — в 6, в 7, або навіть в 8 років. Важливо сформувати у дитини правильне ставлення до читання, не відбити у дитини бажання читати. Тому не перевтомлюйте дитину, а тим більше не змушуйте її читати! Зацікавте її читанням, відкрийте двері в захоплюючий світ книг, пригод та магії! Коли дитина зможе читати сама, вона з задоволенням буде перечитувати казки і вірші, які ви читали їй колись, і які вона полюбила. Можливо, перечитавши їх, дитина відкриє для себе щось нове!