✔ У разі виявлення у дитини будь-яких проявів захворювання на коросту зверніться за невідкладною консультацією до дільничного педіатра або лікаря-дерматолога територіального шкірно-венерологічного диспансеру. Лікування призначають лише вони.
✔ Не займайтеся самолікуванням. Адже самостійно впоратися з коростою, навіть якщо купити найновіший лікарський препарат і застосовувати його за схемою, можна не завжди. Окрім того. Деякі лікарські препарати призначені лише для дорослих.
✔ Діагноз корости необхідно підтвердити даними лабораторного дослідження.
✔ Робіть у приміщенні, де перебуває хвора дитина, щоденне ретельне вологе прибирання 1 – 2%-вим мильно-содовим розчином або відповідним дезінфікуючим засобом, запропонованим фахівцями аптека карської мережі.
✔ Тимчасово ізолюйте дитину від контактів. Виділіть хворій дитині окремий посуд, предмети особистої гігієни – рушник, постіль тощо.
✔ Щоденно кип’ятіть та прасуйте білизну й одяг хворої дитини.
✔ Речі, які не можна прати, складіть у щільні поліетиленові мішки без доступу повітря й сховайте. Без контакту з людиною коростяний кліщ гине через 7 днів. Узимку виставте речі на мороз.
✔ Забезпечте дитині повноцінне, багате вітамінами харчування. Лише сильний імунітет допоможе організму впоратися із захворюванням.
ж-л «Медична сестра дошкільного закладу»
№ 9. вересень 2014
Т.Жеріхіна